web
stats

Mieszanka nr 5

Skład: suszone orzechy laskowe, migdały i figi, miód kwiatowy

Waga netto: 285 g

Słoiczek: słoiczek „Lampka” z zakrętką twist off

Orzechy laskowe obniżają poziom złego cholesterolu, oczyszczają krew, podwyższają poziom hemoglobiny, normalizują funkcje serca i wzmacniają mięsień sercowy. Zawierają także antyoksydanty zapobiegające przedwczesnymerają układ immunologiczny, zwiększając odporność na infekcje i patogeny.

Migdały mają pozytywny wpływ na oczyszczanie krwi i wydalanie żółci, są również znanym środkiem wspomagającym potencję i zwalczającym negatywne skutki nadużycia alkoholu. Przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania mózgu i stanowią cenną przekąskę dla osób pracujących umysłowo. Migdały poprawiają wzrok i regulują zaburzenia snu o podłożu nerwowym.

Bogate w potas figi wzmacniają mięsień sercowy i stabilizują ciśnienie krwi. Zawarta w nich rutyna wzmacnia naczynia krwionośne i zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia przewlekłej niewydolności żylnej czy zakrzepicy.

Miód akacjowy, charakteryzujący się przyjemnym smakiem i delikatnym aromatem, to jeden z najlepszych rodzajów miodu. Dzięki zawartej w nim fruktozie jest lekkostrawny i przez długi czas nie ulega krystalizacji. Działa uspokajająco w chorobach nerwowych oraz jest niezastąpiony w diecie dzieci i osób chorych na cukrzycę. Nie wywołuje alergii i może być stosowany w leczeniu chorób oczu.