web
stats

Mieszanka nr 10

Skład: migdały, suszone morele, miód akacjowy

Waga netto: 320 g

Słoiczek: słoiczek „Lampka” z zakrętką twist off

Słoneczna mieszanka migdałów, suszonych moreli i miodu to raj dla podniebienia.

Suszone morele działają uzdrawiająco na serce i naczynia. Zawierają one dużo potasu i antyoksydantów, a także pomagają w usuwaniu szkodliwego cholesterolu z organizmu. Są również przydatne w walce z cukrzycą i chorobami tarczycy.

Migdały są od lat cenione za swoje dobroczynne właściwości. To bogate źródło witaminy E, magnezu, białka, błonnika, potasu, żelaza i zdrowych kwasów nienasyconych. Zawierają także dużo cynku, miedzi, manganu i witamin z grupy B. Migdały mają pozytywny wpływ na oczyszczanie krwi i wydalanie żółci, są również znanym środkiem wspomagającym potencję i zwalczającym negatywne skutki nadużycia alkoholu. Przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania mózgu i stanowią cenną przekąskę dla osób pracujących umysłowo. Migdały poprawiają wzrok i regulują zaburzenia snu o podłożu nerwowym.

Miód akacjowy, charakteryzujący się przyjemnym smakiem i delikatnym aromatem, to jeden z najlepszych rodzajów miodu. Dzięki zawartej w nim fruktozie jest lekkostrawny i przez długi czas nie ulega krystalizacji. Działa uspokajająco w chorobach nerwowych i jest niezastąpiony w diecie dzieci i osób chorych na cukrzycę. Nie wywołuje alergii i może być stosowany w leczeniu chorób oczu.